Reklama

Reklama

Szczepienie przeciw COVID-19 obowiązkiem żołnierzy? Szef MON odpowiada

Od lat szczepienie przed wyjazdem na misje jest standardowym działaniem w Siłach Zbrojnych RP i wymóg ten będzie dotyczył także szczepienia przeciw COVID-19 - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w wywiadzie dla sobotniego "Super Express".

Mariusz Błaszczak pytany przez "SE" o pismo MON, w którym resort miał namawiać do zaszczepienia się w I grupie. Według informacji medialnych, ci którzy tego nie będą chcieli zrobić, mają zapomnieć m.in. o awansach.

Reklama

"Tu nic się nie zmieniło. Od początku sprawa była jednoznaczna. Żołnierzy obowiązują dokładnie takie same zasady, jak wszystkich obywateli. Wliczając w to oczekiwanie na swoją kolejkę oraz zasadę dobrowolności. Inną sprawą jest etos służby. Stawia on przed żołnierzami szczególne obowiązki wobec kraju i narodu" - mówił szef MON.

Jak dodał, żołnierz powinien na pierwszym miejscu stawiać interes ojczyzny i współobywateli. "Dlatego gotowość do przyjęcia szczepionki wydaje się tu naturalnym wyborem. Od lat szczepienie przed wyjazdem na misje jest standardowym działaniem w Siłach Zbrojnych RP i wymóg ten będzie dotyczył także szczepienia przeciw COVID-19" - powiedział Błaszczak.

Minister dopytywany, czy sam się zaszczepi, odpowiedział: "Oczywiście i namawiam każdego do tego samego".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje