Reklama

Reklama

​Szczecin: Poszukiwany listami gończymi zatrzymany tuż przed ślubem

Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego pięcioma listami gończymi; doszło do tego przed Urzędem Stanu Cywilnego w Szczecinie, w którym zamierzał on właśnie wziąć ślub. Mężczyzna mówił policjantom, że przeczuwał zatrzymanie, ale zdecydował się zaryzykować.

Aspirant sztabowy Anna Gembala z zachodniopomorskiej policji powiedziała w poniedziałek PAP, że policjanci zatrzymali mężczyznę na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, kiedy elegancko ubrany zmierzał do urzędu stanu cywilnego na uroczystość. Mężczyzna, gdy zorientował się, że na dziedzińcu są policjanci po cywilnemu, zaczął uciekać, ale został złapany.

Reklama

Całą sytuację obserwowała panna młoda, która rozpłakała się, widząc niedoszłego męża w rękach policji. Jak powiedziała Gembala, kobieta wiedziała o przeszłości swojego wybranka.

38-letni szczecinianin od ubiegłego roku był poszukiwany pięcioma listami gończymi za liczne włamania i paserstwo, a także prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Mężczyzna ukrywał się za granicą, do miasta przyjechał specjalnie na swój ślub. Najbliższe osiem lat spędzi w zakładzie karnym. 

Zatrzymany powiedział później policjantom, że przeczuwał zatrzymanie, ale zdecydował się zaryzykować - relacjonowała Gembala.

Dowiedz się więcej na temat: Szczecin | paserstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama