Reklama

Reklama

Szczątki w Dolinie Roztoki. Śledczy wznawiają poszukiwania

Śledczy wracają do Doliny Roztoki w Tatrach, gdzie przed rokiem znaleziono szczątki dotąd niezidentyfikowanego turysty - dowiedział się reporter RMF Maciej Pałahicki. Policjanci liczą, że natrafią na cokolwiek, co naprowadzi ich na właściwy trop i pozwolą ustalić, kim był mężczyzna.

Na początku września ubiegłego roku pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego przypadkowo odnaleźli w Dolinie Roztoki ubrania i części wyposażenia turystycznego. Między rzeczami natrafiono także na ludzkie kości. Badania wykazały, że były to szczątki mężczyzny w wieku między 35 a 50 lat, szczupłej budowy ciała, o wzroście około 175 cm. Przedmioty znalezione na miejscu wskazywały, że mógł zaginąć między 2007 a 2009 rokiem.

Reklama

Przypuszczano, że mógł to być mieszkaniec Podkarpacia, który zaginął w tym okresie, ale badania DNA tego nie potwierdziły. Rozważano także inne możliwości - między innymi, że był to obcokrajowiec, bo przy szczątkach znaleziono monety euro. Żaden trop nie okazał się jednak właściwy, stąd kolejne próby rozwiązanie tej tatrzańskiej tajemnicy.

Maciej Pałahicki 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje