Reklama

Reklama

Sytuacja w Afganistanie. Michał Dworczyk: Informacje o możliwych zamachach przy lotnisku

- Zmniejsza się napływ osób, które trafiają do bezpiecznej strefy na lotnisku w Kabulu - poinformował w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk. Jak dodał, "pojawiają się informacje o możliwych zamachach terrorystycznych wokół lotniska".

Podczas briefingu prasowego dotyczącego ewakuacji z Afganistanu, Dworczyk mówił o aktualnej sytuacji na lotnisku w Kabulu. - Sytuacja staje się coraz niebezpieczniejsza - podkreślał.

- Pojawiają się informację o możliwych zamachach terrorystycznych wokół lotniska i napływ osób, które trafiają do tej bezpiecznej strefy jest coraz mniejszy, zmniejsza się - powiedział szef KPRM.

Jak podkreślił, osoby ewakuowane otrzymują w Polsce pomoc - najpierw są kierowane na 10-dniową kwarantannę, a wszyscy którzy złożą wniosek o uzyskanie statusu uchodźcy - te wnioski będą pilnie rozpatrywane.

Reklama

Ewakuowani z Afganistanu

- Dzisiaj o godz. 15:37 wyląduje w Warszawie ósmy samolot, w którym jest ponad 70 ewakuowanych osób z Afganistanu - powiedział Dworczyk.

- W nocy przyleci kolejny Embraer z blisko 100 osobami na pokładzie; łącznie będzie to ponad 500 ewakuowanych Afgańczyków, którzy trafią do Warszawy - dodał minister.

Szef KPRM podkreślił, że ewakuacja dotyczy Afgańczyków, którzy współpracowali z Polską.

- Afgańczyków, którzy w ostatnich latach pomagali Polakom w czasie naszej misji w tym kraju, pomagali żołnierzom Wojska Polskiego, pomagali polskim dyplomatom. Dzisiaj my pomagamy im oraz ich rodzinom, dbając o to, aby mogli bezpiecznie wyjechać z Afganistanu i uniknąć zagrożenia - podkreślił Dworczyk.



Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje