Reklama

Reklama

Suwałki: 55-latek groził wiceszefowi MSWiA "spaleniem chałupy"

55-letni mieszkaniec Suwałk, który w odniesieniu do wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego użył w internetowym komentarzu sformułowania "spalić chałupę zielniakowi", chce się dobrowolnie poddać karze grzywny. Prokuratura przesłała do sądu wniosek w tej sprawie.

Wpis pojawił się w połowie lipca pod artykułem na stronie internetowej suwalskiego Radia 5. Widniał tam przez weekend, po czym redakcja go usunęła.   

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, który mieszka w Suwałkach, zawiadomił policję o komentarzu zawierającym groźby pod adresem jego i rodziny.   

Prokuratura pod koniec lipca tego roku postawiła autorowi wpisu zarzut publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa.   

Jak poinformowała prokurator rejonowa w Suwałkach Izabela Sadowska-Rejterada, mężczyzna przyznał się do winy. Swoje postępowanie argumentował emocjami. W prokuraturze powiedział, że nie zamierzał spalić domu polityka i żałuje tego, co zrobił.   

Reklama

Sadowska-Rejterada dodała, że 55-latek chce dobrowolnie poddać się karze. Prokuratura zgodziła się na karę grzywny w wysokości 1 tys. zł. Powiedziała również, że pokrzywdzony wiceminister Zieliński nie zgłosił wobec podejrzanego roszczeń w tej sprawie.

Jacek Buraczewski (PAP)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje