Reklama

Reklama

​Suwałki: 16-latek z zarzutem znieważenia zwłok noworodka

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach (woj. podlaskie) postawiła 16-latkowi z Suwałk zarzut znieważenia zwłok swojego nowo narodzonego dziecka. Po tym, jak 14-latka urodziła, 16-letni ojciec miał je zakopać blisko domu.

Jak poinformowała zastępczyni Prokuratora Rejonowego w Suwałkach Krystyna Szóstka, 16-latkowi grozi do dwóch lat więzienia.

Reklama

Prokuratura postawiła także 16-latkowi zarzut obcowania cielesnego z nieletnią poniżej 15. roku życia. Sąd Rodzinny i Nieletnich w Suwałkach postanowił umieścić nastolatka w schronisku dla nieletnich na trzy miesięce.

Policja znalazła zwłoki dziecka w czwartek w ubiegłym tygodniu. 14-latka urodziła je w poniedziałek. Potem dziewczyna z bólem brzucha trafiła do suwalskiego szpitala. Lekarze ustalili, że 14-latka była w ciąży, urodziła dziecko i poinformowali o tym policję.

Policjanci znaleźli zwłoki dziecka na niezamieszkałej posesji obok miejsca zamieszkania 14-latki. Prokuratura podejrzewa, że noworodka zakopał 16-letni ojciec. Prokuratura ustaliła, że dziecko urodziło się żywe, ale na razie nie wiadomo, co się wydarzyło później.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje