Reklama

Reklama

Studenci szykują wyprawę dookoła świata

Jechali już wokół Bałkanów i dotarli do Maroka. Studenci z Zielonej Góry szykują wyprawę dookoła świata. W ciągu półtora roku przejadą około 100 tysięcy kilometrów. W podróż wybierają się 25-letnim busem.

Uczestnicy wyprawy "Z Indexem w podróży" odwiedzą 56 państw. Jeden z uczestników wyprawy, Fryderyk Bryszkowski podkreśla, że do ich przejechania potrzebne będą 22 wizy. O pierwsze dokumenty podróżnicy starają się od kilku miesięcy, odwiedzając odpowiednie placówki dyplomatyczne w Warszawie czy Berlinie.

Reklama

Podróżnicy podkreślają, że konieczne jest także odpowiednie przygotowanie starego samochodu. Jeden z nich, Maciej Pelczyński zaznacza, że do auta trzeba będzie zabrać niektóre części takie jak klocki hamulcowe, części zawieszenia czy filtry. Uczestnicy wyprawy "Z Indexem w podróży" liczą się z koniecznością naprawy auta po drodze.

Jeden członków wyprawy Mariusz Malinowski dodaje, że ich akcja ma także cel charytatywny. Niektórzy sponsorzy zaoferowali 10 groszy za każdy przejechany kilometr na rzecz domu dziecka w Klenicy, w województwie lubuskim.

Wyprawa rozpocznie się za rok. Ekipę czekają dwie przeprawy kontenerowcem: z Azji do Ameryki Północnej oraz z Ameryki Południowej do Europy. Podróżnicy przejadą między innymi przez Iran, Turkmenistan, Wietnam, Stany Zjednoczone czy Brazylię.

Dowiedz się więcej na temat: wyprawa dookoła świata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy