Reklama

Reklama

Stanisław Pięta: Chciałbym całkowitego zakazu aborcji. Ta ustawa może przejść

- ​Jestem zwolennikiem całkowitego zakazu aborcji. Myślę, że wielu moich kolegów jest podobnego zdania. Chciałbym, żeby w Polsce był całkowity zakaz. Nie wykluczam, że ta ustawa przejdzie - powiedział poseł PiS Stanisław Pięta w wywiadzie dla Radia Zet.

"Piekło wojny aborcyjnej nie jest dla mnie aż tak przerażające, jak śmierć tysiąca niewinnych i bezbronnych istot" - mówił polityk. Dodał też, że jego zdaniem projekt zezwalający na aborcję był "antyspołeczny". 

Pytany przez Konrada Piaseckiego o odrzucenie obywatelskiego projektu, Pięta zaznaczył, że "zabijanie nienarodzonych dzieci jest czymś złym, niepożądanym, szkodliwym i nie wolno temu pomagać".

"Przez moje serce, głowę i ręce inna decyzja przejść nie mogła i myślę, że nasi wyborcy zechcą mi to wybaczyć" - tłumaczył poseł PiS.

Reklama

O słowach Lecha Kaczyńskiego na temat kompromisu, jaki osiągnięto w sprawie aborcji, mówił: "Bardzo szanuję pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to wybitny mąż stanu, ale to nie oznacza, że koniecznie muszę się zgadzać z każdym jego poglądem".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje