Reklama

Reklama

Stanisław Karczewski: Jeśli Tusk nie przeprosi, nie podam mu ręki

Wpis byłego premiera Donalda Tuska na Twitterze był skandaliczny i zawierał same nieprawdy. Jeśli Tusk nie przeprosi za swoje słowa, to nie podam mu ręki - zadeklarował w niedzielę wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS).

Karczewski był pytany w TVP Info o piątkowy wpis Tuska na Twitterze. Były premier i były przewodniczący Rady Europejskiej napisał: "Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim. Głosujesz na nich? Masz prawo. Ale nie masz prawa dłużej udawać, że tego nie widzisz. Bo widzisz".

Reklama

Wicemarszałek Senatu ocenił wpis Tuska jako "skandaliczny i zawierający same nieprawdy". "Dobrze, że Tusk jest politykiem, który jest już poza życiem politycznym w Polsce (...) Myślę, że idzie drogą Lecha Wałęsy" - stwierdził Karczewski.

Podkreślił, że wypowiedź Tuska wpisuje się "w próbę tworzenia polityki podnoszenia emocji". Jak dodał, "politycy totalnej opozycji wymyślili sobie, że jeśli będą duże emocje, to one spowodują mobilizację ich elektoratu".

"To są takie słowa, że ja panu Donaldowi Tuskowi ręki nie podam. Powiem mu z daleka 'dzień dobry', ale nie wyciągnę ręki do podania" - zadeklarował. "Nie można używać takiego języka, tak bezczelnie kłamać i oszukiwać, i też powodować niepokój" - uzasadniał polityk PiS.

Pytany, czy Tusk powinien przeprosić za swoje słowa, Karczewski odpowiedział: "Uważam, że powinien przeprosić, jeśli przeprosi, to ja na pewno mu podam rękę i będę z nim rozmawiał".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne