Reklama

Reklama

Stan wyjątkowy przy granicy - Polacy zabrali głos. Sondaż dla "Wydarzeń"

Polacy popierają wprowadzenie stanu wyjątkowego w związku z kryzysem przy granicy polsko-białoruskiej - wynika z najnowszego sondażu IBRIS dla "Wydarzeń" Polsatu. Decyzję władz pozytywnie oceniło 53,9 proc. respondentów. Polacy zostali również zapytani o działania opozycji w związku z kryzysem. W tym przypadku przeważają opinie negatywne.

Ponad połowa Polaków (53,9 proc.) pozytywnie ocenia decyzje o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na terenach przy granicy z Białorusią. 33,4 proc. naszych rodaków uważa, że nie było to dobra decyzja. Niespełna 13 proc. nie ma zdania na ten temat. To wynik najnowszego badania przygotowanego przez IBRIS dla "Wydarzeń" Polsatu.

Opozycja wobec działań na granicy

W sondażu padło również pytanie o to, jak Polacy oceniają działania opozycji wobec sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. 55 proc. respondentów oceniło je negatywnie, a 20,4 proc. pozytywnie. 24,6 proc. pytanych nie potrafiło dokonać oceny.

Reklama

Najbardziej sceptycznie wobec działań opozycji (ocena źle i bardzo źle) byli respondenci o poglądach prawicowych (77 proc.).

Wśród osób deklarujących poglądy lewicowe zdania okazały się bardzo podzielone: 46 proc. negatywnych opinii i 43 proc. pozytywnych. Podobnie wśród osób o poglądach liberalnych. Źle lub bardzo źle działania opozycji oceniło 52 proc. respondentów w tej grupie, a 39 proc. uznało je za pozytywne. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy