Reklama

Reklama

Sprawa prof. Chazana. Jest reakcja Arłukowicza

Jest reakcja ministra zdrowia na sprawę prof. Bogdana Chazana, dyrektora Szpitala Św. Rodziny w Warszawie. Bartosz Arłukowicz skierował ją do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. Chodzi o powołanie się na klauzulę sumienia przy odmowie aborcji i niewskazanie szpitala, który wykona zabieg.

Reklama

Arłukowicz poinformował rano na Twitterze, że sprawę prof. Chazana kieruje do wyjaśnienia przez Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej. Dodał, że prawidłowość realizacji kontraktu skontroluje Narodowy Fundusz Zdrowia, a postępowanie medyczne sprawdzi Ministerstwo Zdrowia wraz z konsultantem krajowym.

Reklama

- Jeśli potwierdzi się, że mogło dojść do złamania prawa, zwrócę się do prokuratury o wyjaśnienie sprawy - zapowiedział minister.

W poniedziałek tygodnik "Wprost" opisał historię młodej rodziny w Warszawie. Prof. Chazan - jak podał tygodnik - powołując się na konflikt sumienia odmówił wykonania aborcji u kobiety w 25. tygodniu ciąży, która miała diagnozę, że dziecko z powodu licznych wad głowy, twarzy i mózgu, umrze zaraz po narodzeniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne