Reklama

Reklama

Spotkanie Szydło z opozycją zakończone fiaskiem

​Spotkanie premier Beaty Szydło z przedstawicielami klubów parlamentarnych zakończyło się bez kompromisu. - Kluby opozycyjne PO, Nowoczesna i PSL odrzuciły propozycję dotyczącą Trybunału Konstytucyjnego - powiedziała premier Beata Szydło po spotkaniu z szefami klubów. Jak mówiła, nie ma ze strony tych klubów woli przystąpienia do wspólnej pracy nad szukaniem kompromisu politycznego.

Premier powiedziała na konferencji prasowej, że na czwartkowym spotkaniu zaproponowała konsensus, "jeżeli chodzi o rozwiązanie spraw związanych z Trybunałem Konstytucyjnym" - chodzi o propozycję, by ośmiu z 15 sędziów TK wskazywała opozycja.

Reklama

"W naszej ocenie nie ma w tej chwili sporu i problemu prawnego, jeśli chodzi o TK, ale jest spór polityczny, który jest podgrzewany, podtrzymywany i niestety został przeniesiony na grunt europejski" - dodała szefowa rządu.

Według niej potwierdziło to spotkanie z szefami klubów. "Stwierdzam to z przykrością, ale również na dzisiejszym spotkaniu potwierdzenie tego znaleźliśmy, dlatego że na propozycję kompromisu, który przedstawiłam, usłyszeliśmy ze strony klubów opozycyjnych: PO, PSL i Nowoczesnej, że nie ma zgody na taki kompromis i nie ma woli przystąpienia do wspólnej pracy nad szukaniem kompromisu politycznego w pluralizmie" - powiedziała premier.

Według szefowej rządu propozycję ws. TK na czwartkowym spotkaniu poparły kluby PiS i Kukiz'15.

Spotkanie - za zamkniętymi drzwiami - dotyczyło wtorkowej debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim. Tematem była też nowa propozycja rządu w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Podczas debaty w Parlamencie Europejskim premier Szydło powiedziała, że PiS zgadza się na to, by ośmiu z 15 sędziów Trybunału było wskazanych przez opozycję. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne