Reklama

Reklama

Spotkanie opłatkowe parlamentarzystów

Satysfakcji z pracy parlamentarnej życzył posłom i senatorom marszałek Sejmu Marek Jurek, podczas tradycyjnego spotkania opłatkowego z udziałem prymasa Polski kard. Józefa Glempa.

- Abyśmy mieli poczucie, że kiedy tę pracę pewnego dnia zakończymy, pozostawimy po sobie dobry ślad w historii Polski - podkreślił Jurek.

Reklama

Kardynałowi Glempowi marszałek Sejmu życzył, aby urząd prymasowski "był znakiem jedności między Polską, Rzymem i Kościołem katolickim".

Z kolei marszałek Senatu Bogdan Borusewicz życzył parlamentarzystom, aby na czas świąt Bożego Narodzenia zostawili za sobą "wszystkie nerwowe sprawy i złe fluidy, które nieraz ich ogarniają".

Prymas Polski w swoich życzeniach nawiązał do występu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", który w czasie spotkania zaśpiewał polskie kolędy.

- To jest przykład harmonii - wiele głosów, a jedna melodia. Sejm i Senat to są instytucje, które zakładają dysharmonię - koalicja i opozycja - mówił kard. Glemp.

W świątecznym prezencie prymas podarował posłom i senatorom kalendarze ze zdjęciami powstającej na warszawskim Wilanowie Świątyni Opatrzności Bożej.

Dowiedz się więcej na temat: Józef Glemp | jurek | Marszałek Sejmu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy