Reklama

Reklama

Spotkanie Kopacz z liderami partyjnymi. Nie ma Kaczyńskiego

Około półtorej godziny trwało w KPRM spotkanie premier Ewy Kopacz z liderami partyjnymi. Tematem miał być m.in. o budżet obywatelski. W rozmowach wzięli udział szefowie: SLD, PSL i TR; nie było prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ani przedstawiciela klubu Sprawiedliwej Polski.

Kopacz w poniedziałek zaprosiła liderów sił parlamentarnych na rozmowy w kancelarii premiera. Zaapelowała, aby zmianę w stosunkach między partiami rozpocząć od dyskusji na temat samorządu terytorialnego, m.in. budżetu obywatelskiego.

Reklama

Ofertę rozmów przyjęli liderzy: SLD - Leszek Miller, Twojego Ruchu - Janusz Palikot oraz PSL - Janusz Piechociński. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że pojawi się na spotkaniu w kancelarii premiera, jeśli Kopacz weźmie udział we wspólnym posiedzeniu klubu PiS i Sprawiedliwej Polski w środę rano i odpowie na pytania m.in. dotyczące obniżenia wieku emerytalnego.

Nie było Kaczyńskiego i Ziobry

Premier nie pojawiła się na takim spotkaniu w Sejmie. Tłumaczyła to w środę rano koniecznością realizowania wcześniej zaplanowanych obowiązków szefa rządu. Kopacz zapowiedziała, że może wziąć udział w posiedzeniu klubów PiS oraz SP, ale w trakcie przyszłego posiedzenia Sejmu.

- Nie zamykam się na dyskusję także później - odpowiedział Kaczyński na propozycję premier. Jak dodał, zapraszając Kopacz na posiedzenie klubu PiS i SP, chciał się przekonać, czy hasło PO "bliżej ludzi" jest hasłem prawdziwym, czy zabiegiem marketingowym.

Na spotkanie w KPRM nie przybył także przedstawiciel klubu Sprawiedliwej Polski. Lider Solidarnej Polski (posłowie tej partii wchodzą w skład klubu Sprawiedliwa Polska) Zbigniew Ziobro powiedział, że zdecydował się nie uczestniczyć w spotkaniu, bo uznał, że dla niego tego dnia "spotkanie z mieszkańcami Opolszczyzny jest ważniejsze".


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje