Reklama

Reklama

SP: Nowa konstytucja albo śmierć

Stronę internetową, na której wszyscy mogą dyskutować o potrzebie zmian w konstytucji i proponować własne rozwiązania - uruchomiła w środę Solidarna Polska. Rzecznik SP Patryk Jaki mówi, że w sprawie ustawy zasadniczej dewiza partii brzmi: "nowa konstytucja albo śmierć".

"Jesteśmy przekonani, że bez nowej konstytucji nie da się zmienić polskiego państwa. Będzie ono zmierzało w kierunku dalszej degradacji, o czym świadczą coraz niższe wskaźniki poparcia dla poszczególnych instytucji publicznych" - przekonywał poseł na środowej konferencji prasowej w Sejmie. Posłużył się hasłem "nowa konstytucja albo śmierć". Jak wyjaśnił, jest ono nawiązaniem do hasła "Nicea albo śmierć" wymyślonego niegdyś przez byłego polityka PO Jana Rokitę.

Jaki podkreślił w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że strona www.nowakonstytucja.org to "pierwszy portal w Polsce, który pozwoli na debatę o fundamentach naszego państwa". Jak dodał, SP chce, by była to płaszczyzna debaty nie tylko dla zwolenników Solidarnej Polski, ale i dla ludzi, którzy są po prostu zainteresowani konstytucją.

Reklama

- Chcemy dotrzeć także do ludzi, którzy się z nami nie zgadzają, ale chcieliby przekazać swoje pomysły, uwagi, bo są przekonani, że ustrój państwa trzeba zmienić - zaznaczył.

Na stronie można znaleźć główne postulaty konstytucyjne Solidarnej Polski jak: wprowadzenie systemu prezydenckiego, czy jednomandatowych okręgów wyborczych. Za jej pośrednictwem można też złożyć podpis pod projektem konstytucji przygotowanym przez SP i zaproponować własne zmiany.

Dowiedz się więcej na temat: Patryk Jaki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje