Reklama

Reklama

Sondaż wyborczy dla "Wydarzeń". Lider umacnia pozycję

Zjednoczona Prawica wyprzedza Koalicję Obywatelską w najnowszym sondażu wyborczym przygotowanym przez IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu. Na trzecim miejscu do Sejmu wszedłby Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Gotowość pójścia do urn zapowiedziało 58,6 proc. pytanych.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć  na poparcie na poziomie 36,5 proc. To wzrost o 1 p.p. względem ostatniego sondażu dla "Wydarzeń".

Drugie miejsce zajęłaby Koalicja Obywatelska, z wynikiem 23 proc. To spadek o 1,3 p.p. względem sierpniowego sondażu. Na Polskę 2050 Szymona Hołowni głos oddałoby 11,3 proc. wyborców, a na Lewicę 8,5 proc. Na 7,6 proc. głosów mogłaby liczyć Konfederacja.

Do Sejmu nie dostaliby się kandydaci startujący z list PSL-Koalicja Polska (2,9 proc.). To właśnie to ugrupowanie notuje największy spadek wobec ostatniego sondażu, w którym poparcie dla ugrupowania Władysława Kosiniaka-Kamysza deklarowało 4,2 proc. wyborców.

Reklama

Porozumienie Jarosława Gowina popiera 0,3 proc. respondentów. Niespełna 10 proc. pytanych nie wie na kogo oddać głos.

Polacy chętni do głosowania?

Gdyby głosowanie odbyło się w tym tygodniu, gotowość pójścia do urn zapowiedziało 58,6 proc. pytanych. Niechętnych do udziału w głosowaniu jest 39,1 proc. wyborów. Odpowiedź "nie wiem" wskazało zaledwie 2,3 proc. respondentów, co stanowi znaczący spadek wobec 8,6 proc. takich odpowiedzi w ostatnim sondażu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama