Reklama

Reklama

​Sondaż: Duży spadek poparcia dla Polski 2050 Szymona Hołowni

Od początku lipca poparcie dla Polski 2050 Szymona Hołowni spadło z 16 proc. do 8,4 proc - wynika z sondażu United Surveys. Na pozycji lidera umocniła się Zjednoczona Prawica, wzrost odnotowała też Platforma Obywatelska.

Najnowszy sondaż United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM - odniesiony do poprzedniego z początku wakacji - pokazuje duże zmiany w stawce.

Zjednoczona Prawica umacnia pozycję lidera

"PiS umacnia się na prowadzeniu (37,1 proc.). Poparcie dla partii wzrosło o 4 pkt proc." - czytamy w "DGP".

Na drugim miejscu, po powrocie Donalda Tuska na fotel szefa PO, umocniła swoją pozycję Koalicja Obywatelska (25 proc.). Jak podkreśla dziennik, od początku lipca poparcie dla niej wzrosło o 6 pkt proc.

"DGP" zauważa, że cenę za wzrost poparcia dla Koalicji Obywatelskiej zapłaciła Polska 2050 Szymona Hołowni, której w tym samym czasie poparcie spadło z 16 proc. do 8,4 proc.

Reklama

Na trzecim miejscu pojawiła się Lewica ze wzrostem notowań o ok. 1 pkt proc. - do 9 proc.

Z kolei Konfederacja uzyskała poparcie na poziomie 8,1 proc. Najnowszy sondaż pokazuje, że PSL-Koalicja Polska nie przekroczyłaby wyborczego progu - ma w nim 4,5 proc.

7,9 proc. badanych odpowiedziało: "trudno powiedzieć".

"Sondaż, a także przygotowany na jego podstawie rozkład mandatów poselskich, pokazuje, że to, czy PSL znajdzie się w Sejmie, czy nie, może przesądzić o tym, kto będzie rządził. Według tych szacunków bez PSL większość miałyby PiS i Konfederacja - łącznie 250 głosów, podczas gdy reszta opozycji - 210" - czytamy.

Sondaż. Ile procent Polaków poszłoby na wybory?

Ankietowani byli też pytani, czy wzięliby udział w wyborach, gdyby odbyły się one w najbliższą niedzielę. 40,8 proc. odpowiedziało "zdecydowanie tak", 15,9 - "raczej tak", 11,6 - "raczej nie", 23 proc. - "zdecydowanie nie", a 8,8 proc. - "trudno powiedzieć".

Sondaż United Surveys wykonany został 27 sierpnia br. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje