Reklama

Reklama

Sondaż dla "Faktu": Wysokość zarobków a poparcie dla PiS

Im mniejszy dochód na osobę w rodzinie, tym chętniej wyborcy oddają głos na Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS Kantar dla "Faktu".

W grupie respondentów, w której dochód na jednego członka rodziny wynosi do 1000 zł, PiS uzyskuje poparcie na poziomie 60 proc. Na drugim miejscu plasuje się Kukiz'15 z wynikiem 16 proc., a na trzecim PSL (10 proc.). Wśród najbiedniejszych na PO zagłosowałoby jedynie 6 proc. uczestników sondażu dla "Faktu". 

Reklama

PiS wygrywa również w grupie najbogatszych wyborców, gdzie dochód w rodzinie na jedną osobę wynosi powyżej 3 tys. zł, ale uzyskuje niemal o połowę mniejsze poparcie niż w grupie o najniższym dochodzie. Wśród najbardziej zamożnych partię rządzącą popiera 31 proc. respondentów. W tej grupie głosy rozkładają się na większą ilość partii. 

Na drugim miejscu znajduje się PO z poparciem 28 proc., a na trzecim Kukiz'15 (12 proc.). Gdyby decyzja zależała od głosów najbogatszych, do Sejmu weszliby jeszcze: partia Janusza Korwin-Mikkego Wolność (8 proc.), Nowoczesna (6 proc.), SLD  (6 proc.) i Partia Razem (5 proc.). 

Sondaż przeprowadzono w dniach 27-28 września na próbie 1000 respondentów. 

Więcej w "Fakcie"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje