Reklama

Reklama

Solidarna Polska: Tęcza z pl. Zbawiciela powinna być biało-czerwona

Solidarna Polska wystosowała pismo z apelem do prezydent Warszawy i Rady Miasta, aby spalona podczas Marszu Niepodległości na placu Zbawiciela tęcza została zrekonstruowana w kolorach flagi Polski.


Jak ocenił szef warszawskich struktur SP Jacek Kurski na poniedziałkowej konferencji zorganizowanej przed stołecznym ratuszem, nowy wygląd konstrukcji nie budziłby kontrowersji.

Reklama

- Uważamy, że jest to symbol, który będzie jednoczył, nie będzie wywoływał kontrowersji. Będzie w swojej modernistycznej, liberalnej formie zwracał honor dotychczasowej instalacji, ale w swojej treści i przesłaniu będzie tym co łączy warszawiaków, Polaków wokół najlepszych chwil w historii - zachwalał pomysł swojego ugrupowania Kurski.

Przekonywał, że rozwiązanie, które proponuje SP, jest "kompromisowym, rozsądnym, przyjaznym i estetycznym wyjściem z kryzysu".

Kurski był pytany przez jednego z dziennikarzy czy nie lepiej pozostać przy dotychczasowej, wielobarwnej kolorystyce instalacji.

- W większościowym odczuciu tęcza jest znakiem rozpoznawczym dla środowisk LGBT, gejowskich. Tak jest to odczytywane. To tak jakby pan zaproponował przejście się po placu Bankowym ze znakiem swastyki, która w hinduizmie jest wyrazem miłości, przyjaźni i szczęścia, ale olbrzymia większość spotkanych przez pana ludzi będzie przekonana, że pan krzewi idee faszyzmu i hitleryzmu - powiedział polityk SP.

11 listopada, podczas Marszu Niepodległości zorganizowanego przez narodowców, zaatakowane zostały dwa squaty w centrum miasta i spalona została instalacja "Tęcza" na placu Zbawiciela, która została naprawiona zaledwie kilka dni wcześniej.

Dowiedz się więcej na temat: tęcza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje