Reklama

Reklama

Solidarna Polska: Minister Gowin zmarnował rok

Solidarna Polska zarzuca ministrowi Gowinowi "kunktatorstwo i lenistwo". Zamiast tworzyć własny projekt ustawy w sprawie izolowania seryjnych zabójców, powinien on zdaniem tej partii skorzystać z gotowego projektu posłów. Solidarna Polska przesłała swoją propozycję nowelizacji Kodeksu karnego ministrowi w październiku zeszłego roku.

Ministerstwo wkrótce odpowiedziało, że "proponowany kierunek zmian nie wydaje się zgodny z orzecznictwem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka", oraz, że zmiany nie są wystarczające. Poinformowano też, że minister opracowuje "szerszy i bardziej kompleksowy" projekt zmian w Kodeksie karnym i w innych ustawach. 

Reklama

Według Jacka Czabańskiego z zarządu Solidarnej Polski, minister Jarosław Gowin zmarnował rok upierając się przy swoich rozwiązaniach, bo by być w zgodzie z prawem, "w tej kwestii wielce oryginalnym być nie można". 

Rzecznik Solidarnej Polski Patryk Jaki zapewnił jednak, że posłowie tego klubu poprą projekt rządowy, jeśli w końcu trafi on pod obrady Sejmu, bo najważniejszej jest bezpieczeństwo obywateli. - Bardzo jest nam przykro, że po pierwsze marnuje się tyle czasu, a po drugie ze względu na własne ambicje nie chce skorzystać z projektu, który był pierwszy, tylko kopiuje się podobne rozwiązania - żeby były moje - dodał poseł Jaki.

Solidarna Polska przypomniała swój projekt w odpowiedzi na informację, że rząd zajmie się projektem ustawy w maju, a dopiero w czerwcu trafi on do Sejmu.
Po zniesieniu kary śmierci wyroki dla seryjnych morderców zamieniono na kary 25 lat więzienia. Te kary kończą się na początku przyszłego roku.

Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Gowin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje