Reklama

Reklama

Sojusz Lewicy Demokratycznej ma nowego posła

Poseł Jarosław Gromadzki, który zastąpił w sejmowych ławach wybranego na prezydenta Słupska Roberta Biedronia, przystąpił w piątek do klubu SLD. Cieszymy się, że SLD się rozrasta - zaznaczył rzecznik Sojuszu Dariusz Joński.

- Z przyjemnością mogę powiedzieć, że klub SLD się rozrasta i od dziś liczy 33 posłów. Dołącza do nas nowy poseł, z zawodu informatyk Jarek Gromadzki - poinformował na piątkowej konferencji w Sejmie Joński. Podkreślił, że cieszy go obecność młodych, dynamicznych osób w jego klubie.

Reklama

Gromadzki wszedł do Sejmu po tym, jak w drugiej turze wyborów samorządowych dotychczasowy poseł Twojego Ruchu Robert Biedroń został wybrany na prezydenta Słupska i w związku z tym musiał zrezygnować z mandatu posła. Gromadzki był kolejnym  - za Biedroniem - kandydatem z list Ruchu i wszedł na jego miejsce; w czasie piątkowego posiedzenia Sejmu złożył ślubowanie. Nowy poseł zdecydował, że przystąpi do klubu SLD.

To nie jedyny transfer, do którego doszło w ostatnim czasie w parlamencie. W czwartek sześciu posłów koła Bezpieczeństwo i Gospodarka - którzy weszli do Sejmu z list Ruchu Palikota, a we wrześniu odeszli z klubu parlamentarnego Twojego Ruchu - przeszło do klubu PSL; dzięki temu stał się on trzecią siłą w Sejmie, przed SLD, a za PO i PiS.

Ostatnio powiększył się także klub SLD, do którego dołączyło kilku posłów dawniej związanych z TR; w październiku dołączył do niego Wincenty Elsner, a w końcu września posłowie Jana Cedzyński i Marek Domaracki. Obecnie klub TR liczy 15 osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy