Reklama

Reklama

Śmiertelny wypadek na S8. Zginął, bo udzielał pomocy

Pracownik z obsługi trasy S8 został śmiertelnie potrącony przez ciężarówkę podczas udzielania pomocy kierowcy, który zatrzymał się na drodze z powodu braku paliwa. Jedna osoba trafiła o szpitala.

"Przed godziną 6 rano we wtorek policja otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze S8, na terenie gminy Perzów w powiecie kępińskim. W tej chwili na miejscu zdarzenia jest prokurator" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa policji w Kępnie Anna Lubojańska.

Jak powiedziała ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni kierowca busa, jadący w kierunku Wrocławia zatrzymał się na drodze ekspresowej S8 w gminie Perzów (pow. kępiński) z powodu braku paliwa. W tym czasie nadjechał pracownik firmy obsługującej trasę.

"Kiedy pracownik wlewał paliwo do baku busa, nadjechał samochód ciężarowy marki volvo, który śmiertelnie potrącił mężczyznę" - powiedziała Lubojańska. Kierowcę busa przewieziono do szpitala w Kępnie. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Reklama

Rzecznik prasowa poinformowała, że prawy pas drogi w kierunku Wrocławia jest zablokowany, ale ruch odbywa się lewym pasem jezdni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy