Reklama

Reklama

Śmierć turystów pod Zawratem w Tatrach. Nowe informacje

W sobotę (13 czerwca) na szlaku pod Zawratem w Tatrach znaleziono dwa ciała - kobiety i mężczyzny. Jak podano na facebookowym profilu "Bydgoskich Biegaczy" - ofiary to Bartosz Apanasiewicz i jego partnerka Anna. Mężczyzna był doświadczonym górołazem i biegaczem, uczestniczył m.in. w biegach w Tatrach. Turyści najprawdopodobniej zginęli, gdy próbowali uciec w nocy przed burzą.

W sobotę (13 czerwca) przypadkowi turyści natknęli się w Zawratowym Żlebie na porozrzucane rzeczy i ciało jednej ofiary. Przybyły na miejsce TOPR odnalazł kolejne ciało. Więcej informacji czytaj TUTAJ.

Reklama

Z ustaleń, do których dotarł serwis "Tatromaniak", wynika, że para najprawdopodobniej biwakowała na przełęczy Zawrat. W nocy zaskoczyła ich burza i najprawdopodobniej chcieli szybko zejść w dół. "O pośpiechu może świadczyć fakt, że na Zawracie zostały raki i czekan. Niestety, ucieczka wciąż ośnieżonym żlebem bez sprzętu miała tragiczny finał" - czytamy na stronie serwisu.

Jak wynika z opublikowanego w mediach społecznościowych komunikatu - ofiary to para biegaczy z Bydgoszczy - Bartosz Apanasiewicz i jego partnerka Anna. 

Wyszli w piątek po południu w góry i najprawdopodobniej zastały ich ciężkie, burzowe warunki na szczycie. Jak czytamy we wpisie na profilu "Bydgoskich Biegaczy" - mężczyzna był doświadczonym górołazem.

"Bartek był współorganizatorem Biegów Puszczy Bydgoskiej. Zorganizował też w puszczy towarzyski Triathlon Łosia. Lubił ultra dystanse górskie i kochał triatlon. Startował w wielu imprezach w naszej okolicy i w Polsce. Wystartował trzykrotnie w arcytrudnym triathlonie Harda Suka po Tatrach. Zdobył tytuł człowieka z Żelaza po ukończeniu Iron Mana" - napisano.

Mężczyzna miał 42 lata. Osierocił córkę.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne