Reklama

Reklama

SLD z Biedroniem czy Schetyną? Będzie referendum

Rada Krajowa SLD zdecyduje w niedzielę o terminie i sposobie przeprowadzenia wewnątrzpartyjnego referendum, które ma rozstrzygnąć o sposobie startu Sojuszu w jesiennych wyborach parlamentarnych. O formie startu w wyborach mają też w niedzielę debatować Zieloni.

Jak mówiła rzeczniczka Sojuszu Anna Maria Żukowska, referendum wewnątrz SLD zostanie zorganizowane najprawdopodobniej na przełomie czerwca i lipca, a będzie polegało na tym, że w określonym dniu wszyscy członkowie SLD oddadzą głos w wyznaczonych punktach.

Reklama

W podobny sposób, poprzez powszechne głosowanie wszystkich członków partii, został m.in. wybrany na przewodniczącego w 2016 roku Włodzimierz Czarzasty.

Podczas niedzielnego posiedzenia Rady Krajowej SLD działacze tej partii mają także podsumować swój udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W niedzielę swoją radę krajową mają również Zieloni. Jak powiedział współprzewodniczący tej partii Marek Kossakowski, Zieloni podejmą zapewne kierunkową decyzję co do formuły startu w wyborach parlamentarnych, bo ostateczna decyzja zapadnie w późniejszym terminie.

Zarówno SLD, jak i Zieloni startowały w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Koalicji Europejskiej wraz z PO, PSL i Nowoczesną. Kandydaci popierani przez SLD zdobyli pięć mandatów, natomiast rekomendowani przez Zielonych żadnego. Ta druga partia na listach KE wystawiła 13 swoich kandydatów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje