Reklama

Reklama

SLD chce informacji rządu nt. opieki nad dziećmi w szpitalach psychiatrycznych

Klub SLD złożył w Sejmie wniosek o informację rządu na temat warunków leczenia i opieki nad dziećmi w szpitalach psychiatrycznych. Jak powiedział w środę szef Sojuszu Leszek Miller, ostatnio ujawnione wydarzenia w szpitalu w Radomiu były niedopuszczalne.

Wniosek klubu SLD ma związek z sytuacją w szpitalu psychiatrycznym w Radomiu. Matka pokrzywdzonego dziecka poinformowała prokuraturę o tym, że jej 9-letni syn został zgwałcony przez 15-letniego pacjenta innego oddziału radomskiego szpitala. Na tej podstawie w ubiegłym tygodniu prokuratura w Radomiu wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez personel szpitala.

Reklama

- Jesteśmy wstrząśnięci doniesieniami z Radomia, gdzie wszystko skazuje, że mieliśmy drastyczne przypadki używania przemocy w stosunku do dzieci - powiedział Miller na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak dodał, być może były to przypadki jednostkowe, ale "niedopuszczalne i wymagające się bardzo zdecydowanych działań".

- Chcielibyśmy, by w wyniku tej informacji zapadła decyzja, by na terenie całego kraju odbyła się kontrola w szpitalach psychiatrycznych - dodał rzecznik SLD Dariusz Joński.

We wtorek rzecznik prasowy Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk poinformował, że postępowanie w sprawie zdarzeń w radomskim szpitalu, w którym miało dojść do zgwałcenia dziewięciolatka i niedopełnienia obowiązków przez personel tej placówki jest monitorowane przez Prokuraturę Generalną.

W ubiegły czwartek w radomskim szpitalu psychiatrycznym rozpoczęła się kontrola. Zdecydował o niej zarząd woj. mazowieckiego, któremu podlega lecznica.

Podczas kontroli sprawdzane jest, czy na oddziale dziecięco-młodzieżowym przestrzegane były procedury związane z zapewnieniem pacjentom bezpieczeństwa oraz czy w dniu, w którym miało dojść do gwałtu, była zapewniona na oddziale odpowiednia liczba personelu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy