Reklama

Reklama

SLD chce, by komisja etyki zajęła się wpisem Palikota na blogu dot. Millera

SLD chce, by sejmowa komisja etyki poselskiej zajęła się wpisem na blogu lidera Twojego Ruchu Janusza Palikota dotyczącym szefa SLD Leszka Millera. W ocenie Sojuszu Palikot we wpisie wykorzystał Holokaust do walki politycznej.

Chodzi o wpis na blogu z 24 stycznia, w którym Palikot zwraca się do Millera: "Co Pan zrobił premierze z tymi 15 mln dolarów od CIA za torturowanie ludzi w Polsce? Gdzie one trafiły? Do kogo? (...) Gdyby Amerykanie zaproponowali Panu 30 mln, to na co by się Pan zgodził? Na użycie Auschwitz?".

Reklama

Rzecznik Sojuszu Dariusz Joński powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że wniosek do komisji etyki zostanie złożony w środę.

Krzysztof Gawkowski (SLD) zaapelował do - jak mówił - "politycznego patrona" Palikota, b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, by ten publicznie odciął się od słów lidera TR. Gawkowski poinformował, że w tej sprawie złożył list w biurze b. prezydenta.

- Mając na uwadze Pańskie zaangażowanie w stosunki polsko-żydowskie apeluję do Pana o reakcję na wypowiedź posła Palikota. Jestem przekonany, że podziela Pan mój pogląd, iż wplątywanie Holocaustu do bieżącej walki politycznej jest zachowaniem niegodnym i niedopuszczalnym - napisał Gawkowski do Kwaśniewskiego.

Rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek zaznaczył w rozmowie z PAP, że wpis na blogu Palikota nie dotyczy Żydów. Skomentował, że interpretacja wpisu przez posłów SLD "to kabaret".

Sejmowa komisja etyki poselskiej może ukarać posła zwróceniem uwagi, upomnieniem lub naganą.

Dowiedz się więcej na temat: Leszek Miller

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

ZAKUPY

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje