Reklama

Reklama

Sławomir Nowak w prokuraturze

Były minister transportu Sławomir Nowak stawił się dzisiaj w warszawskiej prokuraturze, gdzie ma usłyszeć zarzuty w związku z tym, że w pięciu kolejnych oświadczeniach majątkowych nie poinformował o cennym zegarku, choć miał taki obowiązek. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Po tym, jak prokuratorzy wysłali do Sejmu wniosek o uchylenie byłemu ministrowi immunitetu, Nowak sam się go zrzekł. Teraz ma usłyszeć dwa zarzuty: zatajenia informacji i podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych.

Reklama

Były minister w pięciu kolejnych oświadczeniach majątkowych nie zamieścił wzmianki o cennym zegarku, choć miał taki obowiązek. Biegli stwierdzili, że wartość tego czasomierza wynosi co najmniej 17 tysięcy złotych.

Śledztwo ws. podejrzenia podania nieprawdy

Przypomnijmy, że śledztwo ws. podejrzenia podania nieprawdy w oświadczeniu Nowaka wszczęto w drugiej połowie maja z zawiadomienia posła Solidarnej Polski, który powoływał się na doniesienia tygodnika "Wprost". Sprawę powierzono do prowadzenia CBA. Pod koniec sierpnia Nowak został przesłuchany przez prokuraturę w charakterze świadka. Śledczy przesłuchali także kilka innych osób.

W końcu kwietnia "Wprost" napisał, że Nowak ma koleżeńskie układy z biznesmenami zarabiającymi na kontraktach z państwowymi firmami i doradzającymi PO. Tygodnik napisał m.in., że Nowak wymieniał się z jednym z biznesmenów zegarkami. O zegarku ani o leasingowaniu samochodu Nowak do niedawna nie informował w swym oświadczeniu majątkowym; "Wprost" ujawnił, że minister zadeklarował to dopiero w późniejszym, opublikowanym na stronach sejmowych, oświadczeniu.

Po ujawnieniu informacji przez "Wprost" Nowak zapowiedział, że skieruje sprawę do sądu, bo tygodnik naruszył jego dobre imię. W czerwcu minister złożył w sądzie wniosek dotyczący postępowania ugodowego z tygodnikiem; mówił jednak, że nie wierzy w powodzenie tego wniosku. Pełnomocnik Nowaka mec. Roman Giertych nie informuje o szczegółach tego postępowania.


Dowiedz się więcej na temat: Sławomir Nowak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne