Reklama

Reklama

​Sławomir Neumann: Polski rząd okłamuje instytucje europejskie

"Komisja Wenecka na prośbę sekretarza generalnego Rady Europy Jaglanda robi monitoring ustawy o Trybunale, zanim trafi do Senatu, żeby pokazać, że nie wierzy w takie banialuki i kłamstwa" - ocenił na antenie TVN24 Sławomir Neumann z PO. Polityk wypowiedział się również na temat politycznej przyszłości Donalda Tuska.

TK pod lupą Komisji Weneckiej

Przypomnijmy, że prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia Komisja Wenecka wyda wstępną opinię ws. nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS.

Reklama

Gość "Polityki przy kawie" Sławomir Neumann ocenił, że Komisja Wenecka robi monitoring ustawy zanim trafi do Senatu, "żeby pokazać, że nie wierzy w takie banialuki i kłamstwa".

"Komisja zajmuje się tą ustawą, bo polski rząd, polski minister spraw zagranicznych, pani premier okłamują instytucje europejskie, mówiąc nieprawdę o kompromisach, że już za chwilę problem TK będzie rozwiązany" - dodał.

Polityczna przyszłość Tuska

Sławomir Neumann był również pytany o ewentualne przedłużenie kadencji przewodniczącemu RE - stanowiska zajmowanego obecnie przez Donalda Tuska.  

"Mając z tyłu głowy, że jest Brexit, Unia będzie się zmieniała, (...) niezmiernie ważne jest, żeby polski głos ustami Donalda Tuska był także prezentowany" - powiedział polityk PO.

Jak dodał, "jeśli Tusk będzie chciał wrócić do polskiej polityki, np. w wyborach prezydenckich, to Platforma go poprze i będzie robiła wszystko, by te wybory wygrał". 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje