Reklama

Reklama

Śląskie: Kobieta oszukana na ponad 200 tys. zł. Policja apeluje

Policjanci z Katowic odebrali w ostatnim czasie kilkanaście zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Ostatnią ofiarą w woj. śląskim padła 63-letnia mieszkanka Katowic, która została oszukaną metodą "na policjanta" na ponad 200 tys. zł.

Policja podkreśla, że w ostatnim czasie oszuści coraz częściej podają się za policjantów lub policjantki i wmawiają seniorom, że pieniądze na ich kontach bankowych oraz te, które posiadają w domach, są zagrożone. 

W poniedziałek, 20 listopada, ofiarą przestępców w woj. śląskim padła 63-latka z Katowic. Kobieta, która zadzwoniła do pokrzywdzonej, podała się za policjantkę. Powiedziała seniorce, że jej pieniądze w banku są zagrożone i nakłoniła ją, by przelała je na "policyjne" konto. Nieświadoma oszustwa 63-latka przekazała oszustom ponad 200 tys. zł.  

Reklama

Katowiccy policjanci przypominają, że funkcjonariusze nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie ani nie namawiają do przekazywania pieniędzy nieznanym osobom.

- Zwracamy się z apelem do osób młodych: informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie - zaapelowała w komunikacie Komenda Miejska Policji w Katowicach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje