Reklama

Reklama

​Śląskie: 15 lat więzienia dla b. policjanta w procesie o zabójstwo żony

Na 15 lat więzienia skazał w piątek Sąd Okręgowy w Katowicach Marka G. - byłego policjanta z komendy w Sosnowcu, oskarżonego o zabicie żony Anny. Sąd nie miał wątpliwości, że oskarżony popełnił tę zbrodnię, mimo że ciała kobiety nie udało się odnaleźć.

Prokuratura, według której wina oskarżonego nie budzi wątpliwości, zażądała dla oskarżonego 25 lat więzienia. Oskarżony i jego obrońcy wnieśli o uniewinnienie, twierdząc, że Anna po kłótni wyszła z domu i zerwała kontakt z bliskimi. Zdaniem obrońców prokuratura nie przedstawiła żadnych wiarygodnych dowodów świadczących o winie G.

Do zbrodni doszło 7 lipca 2012 roku w Czeladzi. Po tym jak 9 lipca 2012 r. Marek G. zgłosił zaginięcie żony, kobiety poszukiwali policjanci z Czeladzi i Będzina. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie 3 grudnia 2012 r. We wrześniu 2015 r. zatrzymano męża poszukiwanej. Usłyszał zarzut zabójstwa.

Reklama

Choć nie odnaleziono ciała pokrzywdzonej, prokuratura jest przekonana, że zebrane dowody wskazują jednoznacznie, że Annę G. zabił jej mąż w ich wspólnym domu, a jej ciało gdzieś wywiózł.


Proces rozpoczął się pod koniec 2016 roku

(Wideo z dnia 11.10.2016)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje