Reklama

Reklama

Siemoniak: Wyborcy oczekują, że PO odsunie PiS od władzy

​Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak opowiada się za współpracą z Nowoczesną i PSL. W ostatnich wyborach uzupełniających na Podlasiu wszystkie trzy ugrupowania poparły kandydata ludowców Mieczysława Bagińskiego.

Tomasz Siemoniak mówił w radiowej Jedynce, że te ugrupowania i środowiska pozaparlamentarne w obecnych czasach są na siebie skazane i powinny mieć wspólne inicjatywy. Przyznał, że między PO, Nowoczesną i PSL jest rywalizacja, ale na dłuższą metę powinno być więcej współpracy.

Gość Jedynki mówił, że Platforma Obywatelska chce wygrać kolejne wybory parlamentarne. Mają w tym pomóc powoływane od wczoraj kluby obywatelskie Platformy i przyjaznych jej środowisk. Jak dodał, wyborcy oczekują, że PO odsunie PiS od władzy. Do tego - jak mówił - trzeba mieć dobry program (przygotowaniem programu partii zajmuje się Tomasz Siemoniak - przyp. red.), ale i mobilizować opinię publiczną. Dlatego kluby obywatelskie PO mają powstać we wszystkich powiatach.

Reklama

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej stwierdził, że po ośmiu latach rządzenia Platforma powinna wrócić do "pracy u podstaw". Temu - jego zdaniem - mają sprzyjać powoływane kluby obywatelskie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje