Reklama

Reklama

Siemoniak o doniesieniach w sprawie gen. Skrzypczaka

Niezręczność - tak szef MON Tomasz Siemoniak skomentował doniesienia "Gazety Wyborczej" na temat generała Waldemara Skrzypczaka.

Dziennik opublikował list, jaki generał napisał do ministerstwa obrony Izraela. Sprawa ma związek z przetargiem na samoloty bezzałogowe dla polskiej armii. Kontrwywiad wojskowy i prokuratura podejrzewają, że generał Skrzypczak - wiceszef MON - wskazał zwycięzcę przetargu na drony dla polskiej armii, zanim przetarg ogłoszono, a list ma być głównym dowodem w tej sprawie - pisze gazeta.

Reklama

Tomasz Siemoniak powiedział, że resort obrony wydał już w tej sprawie oświadczenie. O zachowaniu swojego zastępcy mówi, że jest to niezręczność. - Jest to korespondencja pomiędzy ministerstwami obrony, nie powinna tam być wymieniona nazwa firmy - stwierdził minister.

Minister przekonuje, że cała sprawa to "uchybienie i niezręczność". - Nie należy z tego wyciągać jakichkolwiek wniosków, zwłaszcza, że sam przetarg jest przewidziany na 2015 rok, jesteśmy w dialogu z 14-stoma firmami i wydaje mi się, że przykładanie tutaj jakiejś nadmiernej wagi jest nieuprawnione - stwierdził szef MON.

Jak dodał, na stronach ministerstwa jest dostępny skan listu generała Skrzypczaka. - Każdy może sobie wyrobić zdanie na ten temat - zapewniał.

Sprawą możliwego lobbingu na rzecz konkretnych firm zbrojeniowych zajmuje się już prokuratura.

Minister przypomniał, że kancelaria premiera rozpatruje odwołanie Skrzypczaka od decyzji Służby Kontrwywiadu Wojskowego o odebraniu certyfikatu bezpieczeństwa. - Ta dzisiejsza publikacja jest bardzo na wyrost, ubolewam nad tym, że dziennikarz "Gazety Wyborczej" nie uwzględnił naszej odpowiedzi w swoim artykule - zaznaczył Tomasz Siemoniak. 

Minister dodał, że premier ma czas na podjęcie decyzji w sprawie certyfikatu generała Skrzypczaka do 20 grudnia.

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Siemoniak | gen. Waldemar Skrzypczak | MON

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje