Reklama

Reklama

Senator Koc: PiS nie może dać się sprowokować

Hasło "więcej kultury w polityce" ciągle aktualne. Senator Prawa i Sprawiedliwości Maria Koc przekonywała w Polskim Radiu RDC, że potrzeba obniżać temperaturę sporu politycznego w Polsce. Parlamentarzystka zauważyła, że również politycy jej partii nie mogą dawać się sprowokować Platformie Obywatelskiej do udziału w politycznych awanturach.

- Trzeba po prostu pracować, robić swoje, rozmawiać z Polakami, przekonywać ich do swoich racji. Nie wolno się dać sprowokować, bo niektórym tylko na tym zależy - mówiła senator Koc. 

Reklama

Rozmówczyni RDC uznała za skandaliczne ujawnienie nowych stenografów z kokpitu prezydenckiego tupolewa w przededniu piątej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Podkreśliła, że tego wypadku nie da się wyjaśnić bez międzynarodowej komisji. 

Senator Prawa i Sprawiedliwości nie zgadza się też z opiniami, że katastrofa smoleńska przesłania 75. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. - Polacy nie zapominają o Katyniu i nie zapominają o Smoleńsku. Śmierć polskich oficerów w Katyniu, Charkowie, Miednoje i śmierć polskiej elity politycznej pięć lat temu w Smoleńsku tragicznie się splotły ze sobą - powiedziała Maria Koc. 

Jutro minie pięć lat od tragicznej katastrofy samolotu Tu-154M w której zginął prezydent Lech Kaczyński i 95 innych uczestników delegacji udającej się na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Dowiedz się więcej na temat: Prawo i Sprawiedliwość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama