Reklama

Reklama

Sellin zapowiada szeroką debatę nad ustawą medialną

Wiceminister kultury Jarosław Sellin zapowiada, że PiS nie będzie unikało szerokiej debaty nad ustawą medialną. Dziś pierwsze czytanie projektu, który przekształca media publiczne w media narodowe.

Jarosław Sellin mówił w radiowej Jedynce, że autorzy projektu chcą zorganizować debatę na forum sejmowej komisji kultury. Zaproszą na nią wszystkie zainteresowane środowiska medialne. Wiceminister kultury mówił, że jest nastawiony na długą, wielogodzinną dyskusję.

Szereg zmian

Reklama

Ustawa wprowadza szereg zmian, w tym opłatę audiowizualną, a jej celem jest większy nacisk na misję publiczną mediów.

Jarosław Sellin mówił jednak, że na razie nie będzie większego ograniczenia reklam w mediach publicznych. Jak podkreślił, obecne przepisy i tak są dla nich dotkliwe, bo m.i.n prywatne stacje telewizyjne mogą przerywać programy reklamami co 20 minut, a publiczne nie mogą przerywać nimi filmów.

Wiceminister kultury zapowiedział, że zmiany w tej sprawie nie zajdą dopóki nie poznamy przychodu mediów z tytułu nowej opłaty audiowizualnej. Gość Jedynki dodał, że chodzi o to czy będą one trzy lub cztery razy wyższe niż z tytułu abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Reforma przekształca Telewizję Polską, Polskie Radio, siedemnaście rozgłośni regionalnych Polskiego Radia oraz Polską Agencję Prasową w media narodowe. Nadzór nad mediami ma sprawować 6-osobowa Rada Mediów Narodowych.

PiS proponuje też wprowadzenie opłaty audiowizualnej, która będzie doliczana do rachunków za prąd. Według zapowiedzi Jarosława Sellina, ma ona wynosić mniej niż 15 złotych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje