Reklama

Reklama

Sellin: Expose i głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu we wtorek

We wtorek zostanie wygłoszone przez Mateusza Morawieckiego expose i wówczas odbędzie się też głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu - stwierdził w niedzielę w Radiu Zet wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Wiceminister kultury pytany o możliwe zmiany w rządzie zaznaczył, że na razie został jedynie desygnowany na premiera Mateusza Morawiecki.  

Reklama

"Będzie we wtorek wygłoszone expose i będzie głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu" - powiedział Sellin.  

"Wszystko wskazuje na to, że decyzja nowego premiera Mateusza Morawieckiego będzie taka, że na razie istotnych zmian w składzie ekipy rządowej, na stanowiskach ministrów konstytucyjnych, nie będzie" - ocenił.  

Jak dodał Sellin, to Morawiecki z nowej pozycji będzie mógł ocenić prace poszczególnych ministerstw.  

Pytany, na ile będzie to rząd autorski, a na ile będzie na jego kształt wpływał prezes PiS Jarosław Kaczyński, wiceszef resortu kultury i dziedzictwa narodowego odpowiedział, że "to będzie rząd wskazany przez liderów Zjednoczonej Prawicy i premiera Mateusza Morawieckiego".  

"To jest zupełnie naturalne, że premier przecież funkcjonuje w otoczeniu politycznym i z tym otoczeniem politycznym takie najważniejsze decyzje podejmuje" - podkreślił Sellin.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje