Reklama

Reklama

Sekretarz KEP: Pamięć o chrzcie Polski powinna być kultywowana

​Jak powiedział sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński, "pamięć o tak ważnym dla Kościoła i narodu wydarzeniu jak chrzest Polski powinna być kultywowana". Wskazał, że jest to ważne zwłaszcza w procesie kształtowaniu młodego pokolenia.

Reklama

W tym roku 14 kwietnia przypada 1055. rocznica chrztu Polski.

Reklama

W informacji przekazanej przez biuro prasowe Episkopatu sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński podkreślił, że "jest rzeczą niezwykle istotną, aby pamięć o tak ważnym dla Kościoła i narodu wydarzeniu, by było ono kultywowane rokrocznie, tak, by zapadło głęboko w pamięci i sercach wszystkich Polaków, zwłaszcza najmłodszych pokoleń".

Mieszko I ochrzczony najprawdopodobniej 14 kwietnia 966

Sejm RP 22 lutego 2019 r. ustanowił dzień 14 kwietnia - Świętem Chrztu Polski.

Zgodnie z tradycją, Mieszko I, władca Polan, został ochrzczony najprawdopodobniej w Wielką Sobotę 966 roku przypadającą wówczas 14 kwietnia.

"W 966 roku Mieszko I przyjął chrzest, jako człowiek wolny. Chociaż został on udzielony pojedynczej osobie, to przecież dał początek wspólnocie z innymi osobami ochrzczonymi. Myśląc o konsekwencjach chrztu Mieszka, możemy mówić o narodzie ochrzczonych, o chrzcie narodu, a więc również o Chrzcie Polski" - napisali biskupi polscy w Liście pasterskim na Jubileusz 1050. rocznicy chrztu Polski, którą obchodziliśmy w 2016 r.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy