Reklama

Reklama

Sejm minutą ciszy uczcił pamięć Józefa Oleksego

Swoją wiedzą i doświadczeniem dobrze służył Polsce, swoim uporem i pracowitością przekonywał nas, że nie ma spraw nie do załatwienia - tak o zmarłym w ubiegły piątek Józefie Oleksym mówił we wtorek marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Pamięć byłego premiera i marszałka Sejmu posłowie uczcili minutą ciszy.

Oleksy był marszałkiem Sejmu dwukrotnie: w latach 1993-1995 i 2004-2005, był też posłem na Sejm: X, I, II, III i IV kadencji.

- Swoją wiedzą i doświadczeniem dobrze służył Polsce, swoim uporem i pracowitością przekonywał nas, że nie ma spraw nie do załatwienia, serdecznością i pogodą potrafił zjednywać nas wszystkich. Zyskał zaufanie i szacunek nie tylko swoich wyborców - powiedział marszałek Sejmu. Do najbliższych zmarłego skierował "najszczersze wyrazy współczucia".

Reklama

Oleksy - były premier, były marszałek Sejmu i były szef SLD - od kilku lat chorował na nowotwór. W czerwcu skończyłby 69 lat. Pogrzeb Józefa Oleksego odbędzie się w piątek 16 stycznia, były premier zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje