Reklama

Reklama

​"SE": Niemiecki rząd uczy dziennikarzy jak pisać o Polsce?

Przedstawiciele rządu Angeli Merkel odbywają spotkania z dziennikarzami, na których instruują ich jak pisać na temat Polski - pisze wtorkowy "Super Express". Gazeta powołuje się na notatkę w tej sprawie, która trafiła do polskich władz i wypowiedź posła PiS Tadeusza Dziuby.

Jak podaje "Super Express", do polskiego rządu trafiła tajna notatka, która informuje, że w jednym z departamentów niemieckiego MSZ odbyło się spotkanie z prasą, nazwane "odprawą". Przedmiotem spotkania miały być instrukcje o sposobie informowania o polityce PiS.

Reklama

Cytowana przez gazetę notatka głosi, że dziennikarze mają "testować polską reakcję na krytykę", opisywać "antydemokratyczne działania rządu" i kwalifikować Polskę jako "dziki Wschód".

Jak pisze "Super Express", w notatce pojawia się również informacja, że krytyka niemieckiej prasy ma zastąpić krytykę wyrażaną przez niemiecki rząd.

"Mam informacje, że niemieccy dziennikarze bywają instruowani przez przedstawicieli rządu w Niemczech. To forma realizacji polityki niemieckiej względem Polski" - powiedział gazecie poseł PiS Tadeusz Dziuba.

Jak dodaje "SE", zapytany o sprawę rzecznik niemieckiego rządu, nie zajął jeszcze żadnego stanowiska.

Więcej na ten temat we wtorkowym "Super Expressie"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje