Reklama

Reklama

Schetyna: Będziemy bronić media niepubliczne przed PiS

Szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział w poniedziałek w Kołobrzegu, że jego partia będzie bronić media niepubliczne przed zamachem PiS na wolność słowa. Odniósł się tym do planów rządu w sprawie dekoncentracji mediów. "Zrobimy wszystko, łącznie z wezwaniem do oporu społecznego" - podsumował polityk.

Wiceminister kultury Jarosław Sellin zapowiedział w poniedziałek w TOK FM, że projekt ustawy o dekoncentracji struktur właścicielskich w mediach zostanie ogłoszony wczesną jesienią. Jak przekonywał, "w kapitalizmie zasada walki z monopolami jest zupełnie naturalna, są specjalne urzędy, które temu służą, żeby takie monopole rozbijać i żeby była większa konkurencja - to też dotyczy mediów, zwłaszcza mediów prasowych, regionalnych i lokalnych".

Reklama

O pracach nad ustawą o dekoncentracji mediów poinformował w czwartek Jarosław Kaczyński podczas wywiadu w TV Trwam.

"To bardzo ważna deklaracja, która pokazuje, że po Trybunale Konstytucyjnym, po sądach, po prokuraturze to niezależne media będą częścią naszej wolności, która będzie atakowana przez rząd PiS. Najpierw ustawami, a potem zaborem wolności mediów" - powiedział podczas konferencji w Kołobrzegu Grzegorz Schetyna.

Szef Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że jego partia "będzie bronić media przed zamachem, który może polegać na tym, że spółki Skarbu Państwa i instytucje finansowe, takie jak SKOK, mogą brać udział w przejmowaniu udziałów w instytucjach wolnego słowa".

"Zrobimy wszystko łącznie z wezwaniem do oporu społecznego wobec ochrony wolności mediów. Wolność słowa jest święta dla Polaków i dla Polski" - zaznaczył.

"Walczyliśmy o wolność słowa przez trudne lata stanu wojennego. Dziś się nią możemy cieszyć. Dlatego tak samo jak 16 grudnia ub.r. walczyliśmy o obecność mediów w Sejmie, tak teraz zapowiadamy, że zrobimy wszystko, aby nie doprowadzić do przyjęcia tej ustawy, aby nie dopuścić do procesu zawłaszczenia niezależnych wolnych mediów" - dodał Schetyna.

Dowiedz się więcej na temat: Grzegorz Schetyna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama