Reklama

Reklama

Sadurska: Pogróżki pod adresem prezydenta nie są bagatelizowane

Kancelaria Prezydenta analizuje informacje o zagrożeniach i pogróżkach pod adresem prezydenta. Są one przekazywane do odpowiednich służb i sprawdzane - zapewniła w TVP Info szefowa kancelarii Andrzeja Dudy Małgorzata Sadurska.

Szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska odniosła się na antenie TVP Info do pojawiających się w mediach informacji, jakoby za późno zareagowano na pogróżki pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy. 

Reklama

Sadurska potwierdziła, że 2 marca zadzwonił do Kancelarii "zaniepokojony mężczyzna, który faktycznie miał akcent niemiecki, z troską i informacjami, że może grozić jakieś niebezpieczeństwo". - Kiedy osoba, która odebrała telefon, zaczęła dopytywać o szczegóły, wówczas pan poinformował, że wnosi o to, żeby pic tylko własną wodę, a nie korzystać z podawanej, oraz żeby ochrona uważnie obserwowała okna na strychu i na poddaszu- relacjonowała Sadurska. 

Kancelaria przekazała informację do Biura Ochrony Rządu, a BOR do ABW. -

- Takich telefonów, takich maili przychodzi do Kancelarii Prezydenta bardzo dużo. Od początku roku było ich kilkadziesiąt - poinformowała szefowa Kancelarii.

Dodała, że Kancelaria otrzymuje różne informacje, w tym o zagrożeniach. Pojawiają się także pogróżki. - One są sprawdzane, nie są bagatelizowane. Są przekazywane do odpowiednich służb - zapewniła. 

Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Duda | Małgorzata Sadurska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje