Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Polacy nie bardzo wierzą w premier Ewę Kopacz

Więcej Polaków pozytywnie ocenia działalność Donalda Tuska jako premiera, niż spodziewa się dobrych rządów Ewy Kopacz - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolita".

Badanie IBRiS przeprowadzone tydzień po wyborze Tuska na szefa Rady Europejskiej pokazuje poprawę jego ocen jako premiera. 39 proc. ocenia dobrze działania szefa rządu, a 55 proc. - źle, a to odpowiednio wzrost o 14 pkt proc. i spadek o 13 pkt proc. (przy czym poprzedni sondaż był przeprowadzony w szczycie tzw. afery podsłuchowej).

Reklama

Ale poprawa notowań Tuska nie przekłada się na zaufanie do kandydatki na jego następczynię na czele rządu - marszałek Sejmu Ewy Kopacz. 53 proc. uważa, że nie sprawdzi się ona na stanowisku premiera, przeciwnego zdania jest 29 proc.

"PO jest na fali, ale wyborcy nie znają kompetencji Kopacz i stąd wynikają ich obawy" - wyjaśnia dr Błażej Poboży, politolog z UW, nawiązując do sondażu, także IBRiS dla "Rz", w którym Platforma ma 30 proc. poparcia

Jak wskazuje Poboży, nie każdy zwolennik PO jest zwolennikiem Kopacz, a jej mandat jest słaby, bo nie potwierdziła przywództwa w partii, tak jak Tusk w wyborach.

Dowiedz się więcej na temat: Ewa Kopacz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy