Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Patriotyczny przełom

Polityka historyczna zapoczątkowana przez Lecha Kaczyńskiego procentuje. To nie przypadek, że tylu młodych twórców poświęca wiele miejsca w swych utworach uczuciom patriotycznym - mówi "Rzeczpospolitej" muzyk Dariusz "Maleo" Malejonek.

Oczywiście wciąż wielu ludzi tkwi mentalnie w komunizmie, ale widzę, że młodzież niesie ze sobą olbrzymi potencjał zmiany; ich umysły są wolne od peerelowskich schematów myślowych - ocenia.

Jak dodaje, do tego jest młode pokolenie historyków, IPN, Muzeum Powstania Warszawskiego i wiele podmiotów, jak Fundacja Niepodległości - to wszystko zebrało się na wielką siłę społeczną.

Reklama

"Ta polityka historyczna zapoczątkowana przez Lecha Kaczyńskiego procentuje. To przecież nie jest przypadek, że tylu młodych twórców, muzyków, raperów poświęca wiele miejsca w swych utworach uczuciom patriotycznym, historii" - mówi Malejonek

Jak ocenia muzyk, mamy niewątpliwie do czynienia z patriotycznym przełomem. Dla mnie takim papierkiem lakmusowym są koszulki, jakie nosi młodzież: kiedyś było bardzo dużo lewackich, np. z Che Guevarą, teraz spotykane są one bardzo rzadko, a tych patriotycznych mamy wysyp - wskazuje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje