Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Kwaśniewski został oszukany

Europa Plus to nowa maska Ruchu Palikota, a Aleksander Kwaśniewski został wprowadzony w błąd - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Włodzimierz Czarzasty.

Jeden z czołowych polityków SLD krytykuje też byłego prezydenta, że nie może zdecydować się co chce robić po zakończonej 8 lat temu prezydenturze.

Włodzimierz Czarzasty nie ukrywa, że nie widzi szans na współpracę SLD z Europą Plus. Jego zdaniem, jest to twór, który ma dać nowe oblicze Ruchowi Palikota.

Reklama

Czarzasty uważa, że Aleksander Kwaśniewski nie zdawał sobie sprawy w co się angażuje, a winę za to ponosi Marek Siwiec. To on miał przedstawić byłemu prezydentowi perspektywę dynamicznie rosnącego elektoratu nowej siły na lewicy.

Tymczasem sam Kwaśniewski zdaje sobie powoli sprawę, że Ruch Palikota, z którym ma współpracować nie jest lewicą, a popularność nowej inicjatywy jest wątpliwa - mówi Włodzimierz Czarzasty.

Czarzasty podkreśla też, że byłemu prezydentowi brak zdecydowania. Aleksandrowi Kwaśniewskiemu wydaje się, że może być biznesmenem, aktywnym liderem Europy Plus i mężem opatrznościowym lewicy - mówi polityk SLD. Kwaśniewski musi podjąć męską decyzję, bo wszystkim naraz być nie może - dodaje.

Dowiedz się więcej na temat: Aleksander Kwaśniewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje