Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Janusz Piechociński grozi odejściem z rządu

"Wygląda na to, że kolejna fala kryzysu będzie dramatyczna. Jeśli moje pomysły nie będą honorowane, to odejdę. Nie zamierzam być malowanym wicepremierem" - mówi "Rzeczpospolitej" lider PSL Janusz Piechociński.

Emocjonalna wypowiedź ministra gospodarki to sygnał, że tak źle w jego relacjach z premierem Donaldem Tuskiem jeszcze nigdy nie było - podkreśla "Rz". I wylicza, że bez wiedzy Piechocińskiego premier usunął z rządu ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego, nie pokazał mu też raportu szefa MSW ws. okoliczności podpisania memorandum między EuRoPol Gazem a Gazpromem.

Reklama

Jak zaznacza gazeta, to dowód, że współpraca na linii Tusk-Piechociński mocno szwankuje. Na stwierdzenie "Rz", iż wśród polityków PO jest przekonanie, że po aferze gazowej wicepremier ocalił głowę tylko dlatego, że jest szefem koalicyjnego PSL, Piechociński odparł: "Niech mówią, co chcą". "Ja nie wzniecam co tydzień nowych konfliktów. Nie biegam z wiaderkiem z szambem" - mówił o ciosach, które dostaje od koalicjanta.

Jednocześnie zaznaczył, że uzgodnił z premierem, iż jeśli raport MSW wskaże odpowiedzialność przedstawicieli PO, to Tusk sam to załatwi. Miałem zostać włączony, gdyby odpowiedzialny byłby ktoś z PSL - powiedział Piechociński.

Dowiedz się więcej na temat: Janusz Piechociński | Donald Tusk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama