Reklama

Reklama

"Rz": Czy Polak zagłosuje jak Estończyk?

Rząd PiS nie mówi "nie" wprowadzeniu wyborów w internecie. Zdaniem ekspertów to jednak wciąż political fiction - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Jak podaje "Rzeczpospolita", Polska podobnie jak Estonia może stać się krajem, gdzie obywatele będą mogli uczestniczyć w wyborach bez wychodzenia z domu. W Estonii do oddania głosu potrzebny jest jedynie dowód osobisty wyposażony w kartę pamięci, specjalny czytnik oraz dostęp do internetu, który umożliwia połączenie ze stroną Państwowej Komisji Wyborczej - informuje "Rz".

Zdaniem gazety, takie rozwiązanie w Polsce nie jest wykluczone, ponieważ pismo w tej sprawie skierowało do Sejmu MSWiA. Pod dokumentem podpisał się wiceszef MSWiA. Jego list jest od odpowiedzią na postulaty, które do premier Beaty Szydło skierowała Komisja ds. Petycji.

Reklama

Sekretarz Stanu w MSWiA Sebastian Chwałek podkreśla, że wprowadzenie głosowania przez internet powinno być zainicjowane lub przynajmniej zaopiniowane przez PKW, jednak zarazem dodaje, że "minister cyfryzacji w przekazanym w sprawie stanowisku zapewnia o gotowości podjęcia współpracy w tym zakresie" - czytamy w artykule. 

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama