Reklama

Reklama

Ryszard Terlecki skomentował kolejną turę rozmów liderów Zjednoczonej Prawicy

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział po rozmowach liderów Zjednoczonej Prawicy w sprawie rekonstrukcji rządu, że "można odnieść wrażenie, że zbliżamy się do jakiegoś optymistycznego zakończenia". - Kolejna tura rozmów w przyszłym tygodniu, pewnie we wtorek - dodał.

W rozmowach brali udział m.in.: prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro i lider Porozumienia Jarosław Gowin.

- Kolejna runda rozmów się odbyła, następna będzie na początku przyszłego tygodnia. Można odnieść wrażenie, że zbliżamy się do jakiegoś optymistycznego zakończenia, ale to jeszcze musi trochę potrwać - powiedział dziennikarzom Terlecki. Dopytywany, kiedy będą następne rozmowy, wyraził przypuszczenie, że "pewnie we wtorek".

Reklama

Rozmowy dotyczące rekonstrukcji rządu

Na wtorkowej konferencji prasowej prezes PiS podkreślał, że rozmowy dotyczące rekonstrukcji nadal trwają. - Mogę powiedzieć tylko tyle, że rozmowy trwają, że to są oczywiście rozmowy skomplikowane, ale jestem głęboko przekonany, że przyniosą właściwe efekty i że te zmiany, które planujemy, zostaną przeprowadzone - powiedział Kaczyński.

Rekonstrukcja rządu związana jest także z nową umową koalicyjną PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia, która dotyczy nie tylko kwestii obsady stanowisk, ale także spraw programowych. Dotychczasowa umowa koalicyjna obowiązywała do wyborów prezydenckich.

Prezes PiS na początku sierpnia zapowiedział, że rekonstrukcja rządu odbędzie się we wrześniu lub najdalej na początku października. Zaznaczył,  że plan zakłada zmniejszenie liczby resortów do 12. Według ówczesnej deklaracji Kaczyńskiego koalicjanci z Solidarnej Polski i Porozumienia otrzymaliby po 1 tece ministerialnej.

W obecnym rządzie Mateusza Morawieckiego funkcjonuje 20 ministerstw.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne