Reklama

Reklama

Ryszard Terlecki: Kaczyński odejdzie z rządu, ale nie w ciągu najbliższych miesięcy

- Jarosław Kaczyński w jakiejś odleglejszej perspektywie zrezygnuje z funkcji wicepremiera. Nie w ciągu najbliższych miesięcy. Chce się bardziej zająć partią, mamy dwa lata do wyborów, więc trzeba będzie tutaj dużo wysiłku włożyć - oznajmił szef klubu PiS Ryszard Terlecki podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. - Stało się bardzo niedobrze z tymi mailami, ale to wypadek przy pracy - w ten sposób z kolei Terlecki skomentował możliwy wyciek wiadomości Michała Dworczyka.

- Jakieś zmiany w rządzie mogą nastąpić i jeżeli nastąpią to myślę, że wkrótce - wrzesień, początek października - wskazał Ryszard Terlecki.

Pytany czy prezes PiS Jarosław Kaczyński zrezygnuje z funkcji wicepremiera, odparł: - W jakiejś odleglejszej perspektywie. Nie w ciągu najbliższych miesięcy. Chce się bardziej zająć partią, mamy dwa lata do wyborów, więc trzeba będzie tutaj dużo wysiłku włożyć - mówił.

Terlecki wskazał, że Kaczyński, który pełni funkcję wicepremiera ds. bezpieczeństwa, przed odejściem z rządu chce zakończyć sprawy, którymi się zajmuje. - Czyli przede wszystkim ustawą o obronie narodowej - powiedział.

Reklama

"Stało się bardzo niedobrze z tymi mailami"

Pytany o przyszłość w rządzie szefa KPRM Michała Dworczyka, Terlecki stwierdził, że "nie ma powodu do niepokoju". "Rzeczywiście stało się bardzo niedobrze z tymi mailami, ale to wypadek przy pracy i jakoś z tym musimy żyć - stwierdził.

Pytany jakie zmiany mogą nastąpić w strukturze rządu i czy zostanie wyodrębnione ministerstwo sportu, Terlecki powiedział, że to kwestia "rozmów i dyskusji". 

- Wobec różnych spraw, które są przed nami, na przykład igrzysk europejskich, to połączenie sportu z kulturą może się nie do końca sprawdziło - przyznał, zaznaczając, że ostatecznej decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma.

Szef klubu PiS odniósł się też do kwestii ewentualnego podpisania umowy koalicyjnej z Partią Republikańską. - Oni by bardzo chcieli. Na razie działają na rzecz rozbudowy swojej partii, przejmują struktury Porozumienia, przynajmniej tam, gdzie to możliwe. Zobaczymy, jak urosną, z pewnością będą kolejnym koalicjantem - powiedział. 

Czytaj więcej o Forum Ekonomicznym w Karpaczu w serwisie Biznes!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje