Reklama

Reklama

Ryszard Petru: Wstyd mi za słowa prezydenta

Ryszard Petru krytycznie odniósł się do słów prezydenta Andrzeja Dudy na obchodach 45. rocznicy Grudnia 70'. Lider Nowoczesnej powiedział, że wypowiedź prezydenta przyczynia się do budowania nowych podziałów w Polsce.

Prezydent mówił w Gdyni, że "wstyd mu za III RP, która nie potrafiła skazać sprawców masakry robotników na Wybrzeżu w 1970 roku".

Reklama

"Andrzej Duda się za dużo wstydzi, a za mało robi" - skomentował tę słowa Ryszard Petru. Jak dodał, rolą głowy państwa jest łączenie, a nie dzielenie Polski na III i IV RP. "Prezydent jest współodpowiedzialny za nasz kraj, a on mówi, że mu za niego wstyd. Panie prezydencie, do roboty" - zakończył lider Nowoczesnej.

Prezydent mówił też, że "Polska, którą cały czas budujemy jest kulejąca". Wskazywał, że do tej pory nie udało się naprawić między innymi wymiaru sprawiedliwości.

Terlecki o słowach Dudy: historyczne i na miejscu

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki chwali wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy podczas obchodów 45. rocznicy Grudnia'70 w Gdyni. Prezydent powiedział między innymi, że jest mu "wstyd za III Rzeczpospolitą, która nie umiała skazać sprawców tej zbrodni, i w której komunistycznych bandytów nazywano ludźmi honoru". 

Według Ryszarda Terleckiego, wystąpienie prezydenta było "bardzo historyczne i bardzo na miejscu". Szef klubu PiS dodał, że uczestnicy uroczystości byli bardzo poruszeni i było to świetne wystąpienie. 

Pytany przez dziennikarzy o posłów PiS, którzy byli kiedyś członkami PZPR Ryszard Terlecki powiedział, że na początku lat 80. ubiegłego wieku prawie 3 miliony Polaków były w tej partii i nie ma żadnego powodu, by przekreślać ich udział w życiu publicznym, bo to nie kwestia przynależności do PZPR.

W grudniu 1970 roku na Wybrzeżu, podczas protestów przeciwko podwyżce cen żywności i fatalnym warunkom pracy, śmierć poniosły co najmniej 44 osoby, a ponad tysiąc sto zostało rannych. 

Zobacz komentarz w tej sprawie Tomasza Siemoniaka:

Przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy