Reklama

Reklama

Ryfiński: Od dzisiaj na widok kremówki będę miał ciarki

Ruch Palikota zamierza zawiadomić prokuraturę w związku z doniesieniami na temat otrzęsin pierwszoklasistów z Salezjańskiego Gimnazjum w Lubinie.

W mediach pojawiły się zdjęcia z otrzęsin, które odbyły się podczas wyjazdu integracyjnego. Lubińska Telewizja Odra pokazała zdjęcia, na których widać kilkunastoletnie dziewczynki i chłopców zlizujących - jak podano - piankę do golenia z kolan dyrektora gimnazjum i jednocześnie księdza.

Reklama

Ryfiński powiedział, że jest wstrząśnięty tymi zdjęciami. W zawiadomieniu do prokuratury poseł pisze o podejrzeniu popełnienia przestępstwa doprowadzenia do poddania się "innej czynności seksualnej".

- Fakt zlizywania przez uczniów bitej śmietany z kolan księdza stanowić może inną czynność seksualną - podkreślono w zawiadomieniu.

- Od dzisiaj na widok kremówki papieskiej będę miał ciarki i będzie mi się to kojarzyło tylko i wyłącznie z owłosionymi kolanami tego klechy, który wykorzystywał te naiwne i biedne dzieci - mówił Ryfiński.

Rzecznik klubu RP Andrzej Rozenek stwierdził, że do takich skandalicznych rzeczy nie powinno dochodzić w polskich szkołach. Jak mówił, to sprawa o tyle niebezpieczna, że nie wywołuje odpowiedniej reakcji m.in. ministerstwa edukacji, czy kuratorium.

- Takie rzeczy należy potępiać, bo to jest klimat, który sprzyja różnego rodzaju wynaturzeniom, sprzyja potem różnego rodzaju czynom lubieżnym, z których Kościół katolicki jest słynny - powiedział.

Rozenek zapowiedział na czwartek konferencję prasową szefa sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Artura Bramory ws. doniesień z Lubina.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne