Reklama

Reklama

Ruch Palikota namawia samorządy do dofinansowania in vitro

Ruch Palikota apeluje do par z problemami płodności. Politycy namawiają, aby zgłaszać się do samorządów z prośbą o dofinansowanie metody in vitro i metody zapłodnienia domacicznego.

Posłanka Ruchu Palikota Halina Szymiec-Raczyńska przekonuje, że jeśli na takie dotacje zdecydowała się Częstochowa, to inne gminy również mogą wykonać taki krok.
 

Reklama

- Jeżeli będziemy mogli zachęcić samorządy do wspierania finansowego metody in vitro, to myślę, że poprawimy wskaźniki demograficzne w Polsce - powiedziała na konferencji prasowej.

Szymiec-Raczyńska jest zadowolona z propozycji ministra zdrowia. Resort ma dziś przedstawić rządowy program refundacji in vitro, który ma ruszyć od lipca. Posłanka przyznała, że takie projekty wcześniej zgłaszał Ruch Palikota, ale w obecnej sytuacji należy się cieszyć, bez względu na to w jakich okolicznościach zmieniają się przepisy.

Szczegóły programu minister zdrowia wraz z ekspertami przedstawi dziś w Kancelarii Premiera o godzinie 13.00.
W październiku ubiegłego roku premier wraz z ministrem zdrowia zapowiadali, że refundacja ma być dostępna dla par, które udokumentują, że od roku bezskutecznie leczą niepłodność.
Premier zapowiedział, że dalsze losy programu będą zależały od zapisów ustawy, która ma powstać w ciągu pierwszych trzech lat działania programu.

Dowiedz się więcej na temat: in vitro | samorządy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje